Üdvözli a pénztártörvény hatályon kívül helyezését a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal, de szükségesnek tartja a modellhez kapcsolódó többi jogszabály visszavonását is. A törvény megsemmisítése önmagában nem teremt megfelelő alapot a társadalmi egészségbiztosítás kialakításához, ezért szükség van a több-biztosítós modellhez kapcsolódó valamennyi jogszabály módosítására, illetve visszavonására - közölte Éger István, a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal ülését levezető elnök.

Az egészségügyi miniszternek újra kell osztania a kapacitásokat, és több, korábban megszüntetett egészségügyi intézmény újraindítását is át kell gondolnia - mondta Pesti Imre. A Fidesz szakpolitikusa a várólistákról azt mondta: az Egészségbiztosítási Felügyelet megállapítása szerint az átlagos várakozási idő egy év. A fideszes politikus közölte, hogy 2006 előtt nem, vagy alig volt várólista. (Magyar Hírlap, 2008. május 23.)
A Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal Éger István és a Fidesz játékszere, de nem lennék meglepve, ha mostantól törvényeket is írna a bársonyos testület. Az Egészségbiztosítási Felügyelet 2007-ben 600 eljárást zárt le érdemi döntéssel, ezek közül 190 esetben bírságolt. Tehát a Felügyelet megszüntetése nem a betegek érdeke – inkább azoké, akiket korábban az elégtelen szolgáltatás miatt megbírságolt. Azt sem nehéz kitalálni, mit jelent az OEP működési költségeinek „szükséges szintre” emelése. Változatlan feltételek mellett költsünk többet – amit vagy a költségvetésből vesszük el, vagy járulékot emelünk. A NEK javaslata tehát így néz ki: tegyünk több pénzt az egészségügybe (valahonnan – erre nem tér ki), de szüntessük meg az ellenőrzést annak felhasználása fölött. Hozzunk létre egy újabb parlamenti gittegyletet, valamint egy külön fejlesztési alapot – mert bár az OEP-re többet költünk, de költsünk még egy külön fejlesztési alapra is. A dokumentumokat viszont el kell tüntetni a honlapról, lehetőleg rituálisan, táltos alkalmazásával. Ja, és minden hatalmat a dolgozóknak!
Utolsó kommentek